Prosinec 2010

Mrazík

31. prosince 2010 v 10:21 Filmy, seriáli, muzikály,pohádky, atd...

MrazíkMrázik
Morozko

Rodinný / Pohádka / Hudební 
Sovětský svaz, 1964, 79 min

Mrazík (rusky Морозко) je barevný sovětský film z roku 1964, v českých televizích i tradičně vysílaný v době Vánoc. Mrazík je také mýtická postava slovanské mytologie. Film režíroval Alexander Rou, autorem scénáře byl významný dramatik Nikolaj Robertovič Erdman.
Film využívá motivů tradičních ruských pohádek, vlastní děj je ale původní. Hlavními postavami jsou pohádkový děd Mrazík, personifikace zimy, hodná a skromná Nastěnka, kterou ztvárnila Natalja Sedych, a jako její protiklad zlá sestra Marfuša. Dále zde vystupuje také hodný (ze začátku pyšný) Ivan a oblíbená čarodějnice neboli baba jaga, bydlící v chaloupce na kuří nožce, nadabovaná Františkem Filipovským. Film byl za dob socialismu velmi populární také proto, že se někteří lidé domnívali, že zlá rodina Nastěnky karikuje Sovětský svaz[zdroj?].
V roce 1998 měl v Ostravě premiéru pohádkový muzikál na ledě Mrazík, který poté vyrazil na úspěšné turné po Česku, přičemž jej zhlédlo přes 350 tisíc diváků.
Film je v České republice velmi oblíbený, takříkajíc zlidověl (např. ve frázi "Okradli stařenku").
zdroj:-
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mrazík  
http://www.csfd.cz/film/33582-mrazik/

Bloodhound

21. prosince 2010 v 14:49 pejsanci

Bloodhound patří k nejstarším evropským honičům, potřebuje aktivní a volné procházky. Bloodhound je velmi klidný a rozvážný pes, který je ke všemu živému mimořádně přátelský.


BloodhoundANGLICKÝ NÁZEV:
Bloodhound, Chien de Saint Hubert, St. Hubert Hound


DÁLŠÍ NÁZVY:
Pes Sv. Huberta, Anglický barvář.


PŮVOD:
Bloodhound patří k nejstarším evropským honičům. Jedna verze říká, že předky Bloodhounda byli psi, kteří žili společně s mnichy v Benediktinském klášteře svatého Huberta v Ardenách, v dnešní Belgii. Mniši ho zde chovali v relativně čistokrevné podobě, a to již od 7. století. Druhá verze říká, že Bloodhound je zde už od nepaměti, že jejich předci byli zavezeni ze Středního Východu, asi ve 13. století. O něco později se Bloodhound dostal i do Anglie, kde jejich chov probíhal nezávisle po celá dlouhá staletí. Moderní chov byl založen na sloučení obou vývojových linií. V 19. století se Bloodhoundi používali k honu na vlky, rysy a jeleny. Pro své výjimečné smysly byli používáni také k zahánění (stáčení) zaběhnutých ovcí. Ve Velké Británii pomáhají u policie vysledovat pachatele.


POPIS:
Bloodhound je velký, výjimečný a těžký pes, vyniká


seriózností, moudrostí a sílou. Výšku v kohoutku má 58 až 72 cm, hmotnost je 40 až 54 kg. Hlava je výrazná a mohutná, s množstvím volné kůže a vrásek, s vysokým čelem a silně vyvinutými nadočnicovými oblouky. Přechod od čela k čumáku je dobře znatelný. Dlouhé, převislé pysky přesahují čelist v koutku o 5 cm. Tmavé, menší, kulaté oči jsou hluboko posazené, mají spadlá spodní víčka a viditelnou růžovou spojivku. Horní víčka jsou spadlá a barva očí tmavá nebo tmavě-ořechová. Čenich nosu je černý, nozdry velké. Uši má nízko nasazené, visící a dlouhé, dosahují alespoň k nosu, jsou široké, pokryté několika vráskami, avšak jemné a měkké na pohmat, porostlé krátkým, jemným vlasem. Hřbet je široký a velmi silný, břicho mírně vtažené. Ocas je středně dlouhý, šavlovitý, nesený nad linií hřbetu do oblouku, je silnější a ke konci se zužuje. Srst je krátká a tvrdá, lesklá a přiléhavá. Zbarvení je: černé s tříslovou barvou (black and tan), hnědé s tříslovou barvou a bledě červené. Připouští se i bílé známky na hrudi, prstech a ocase.


VÝŠKA:
Bloodhound - pes má v kohoutku 64 až 72 cm.
Bloodhound - fena má v kohoutku 58 až 66 cm.

Fotky: Bloodhound (foto, obrázky)


VÁHA:
Pes váží v rozmezí 46 až 54 kg.
Fena váží v rozmezí 40 až 48 kg.


SRST:
Bloodhound má krátkou a tvrdou srst, lesklou a přiléhavou. Zbarvení je: černé s tříslovou barvou (black and tan), hnědé s tříslovou barvou a bledě červené. Připouští se i bílé známky na hrudi, prstech a ocase.


CHARAKTER:
Bloodhound je velmi klidný a rozvážný pes, který je ke všemu živému mimořádně přátelský. Miluje lidi a nemá v sobě ani stopu agresivity. Zároveň je však poněkud svéhlavý a neprojevuje příliš velkou ochotu podřídit se výcviku, někdy je dokonce nutné na něj zvýšit hlas. Bloodhounda můžeme vidět na výstavách, ale také ve filmech, kde je velice populární. Je laskavý, něžný a má moc rád děti. Pokud už jednou ke hlubokému přátelství mezi Bloodhoundem a jeho pánem dojde, bývá to přátelství na celý život. Potřebuje aktivní a volné procházky.


PÉČE:
Každodenně se doporučuje srst pročesávat speciální rukavicí. Je třeba mu často prohlížet uši, neboť má sklony k zánětům.


PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Bloodhound se průměrně dožívá 10 až 12 let.


VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Stopař a barvář při honitbě.


VYUŽITÍ DNES:
Barvář a společník.


PLEMENO:

FCI VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena.
Sekce 1 - Honiči.
S pracovní zkouškou.


OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BL


ČÍSLO STANDARDU:
84 / 12.07.2002 (Belgie)

File:Bloodhound 423.jpg
zdroj:-
http://www.celysvet.cz/bloodhound.php
zdroj obrázku:-
google.cz

4. Tipovačka - KONEC

21. prosince 2010 v 14:27 Tipovačky
Jen si tipněte

1. Jaké je moje nejoblíbenější zvíře..
 a) kočka
 b) křeček
 c) pes
 d) morče

2. Jaká je moje oblíbená barva...
 a) růžová
 b) černá
 c) fialová
 d) červená

3. mám sourozence?
 a) ano, máš sestru
 b) ano, máš bratra
 c) ne nemáš ani bratra a ani sestru

4. poslouchám hudbu?
 a) ano
 b) ne

5. Kolik mě je?
 a) 10.let
 b) 21.let
 c) 15.let
 d) 12.let 

6. Kde trávim nejvíce času.
 a) s kámošema ( s kámoškama)
 b) venku
 c) u televize
 d) u počítače

7. Co na diplom? ( z jednoho nebo ze dvou obrázku)

Budou vyhlášeni prvních 5 s právnou odpovědí.... :-)

Diplom pro Aranel

21. prosince 2010 v 14:03 Diplomy
snad se ti bude líbyt

Diplom pro kajku

19. prosince 2010 v 13:23 Diplomy
snad se ti bude líbyt... :-)

Diplom pro Kajku za 4 kolo soutěže

19. prosince 2010 v 13:17 Diplomy
snad se ti bude líbyt

Diplom za Doplňovačku

17. prosince 2010 v 14:32 Diplomy
snad se bude líbyt

3. Tipovačka - KONEC

16. prosince 2010 v 21:32 Tipovačky
Který pořad nejvíce sleduji.... (seriáli, a jiné....) :-)

a) Simpsonovi
b) Ordinaci v růžové zahradě
c) Teorie velkého třesku
d) Okresní přebor

Co chcete za Diplom???

Beru první 2 se správnou odpovědí...
Vyhlášeni bude až budou Diplomy a až budou dvě správné odpovědi.

4. Kolo soutěže - KONEC

16. prosince 2010 v 20:28 Soutěže

Jaký je to druh kočky.... :-)Sibiřská kočka

Sibiřská Kočka

16. prosince 2010 v 20:26 kočičky

Sibiřská kočka (Siberian Cat)

Sibiřská kočka může přijetí jakékoliv královny zkrášlit, ba přímo vyzdobit. - takto charakterizují angličané Sibiřskou kočku. Je nezávislá, samostatná a sebevědomá. Doma je však válející se bytostí, s nadáním odstranit ze svého majitele jakýkoliv stres.


Sibiřská kočkaPLEMENO:
Polodlouhosrstých koček.
PŮVOD:
Sibiřská kočka byla vyšlechtěna v Rusku. Pochází zřejmě z křížení místních původních koček s kočkami dovezenými z různých zemí, především Blízké a Východní Asie. Plemeno bylo v roce 1992 uznáno "Celosvětovou federací chovatelů koček" (FIFe). Od roku 1987 se v Rusku začalo pracovat na jeho šíření a díky hrstce nadšenců, je dnes Sibiřská kočka oblíbená a známá po celém světě. Od roku 1986 se rozvojem tohoto plemene zabývají také v Evropě.

Siberian Kitten Litter


HMOTNOST:
Kocour váží v rozmezí 6 až 10 kg.
Kočka váží v rozmezí 4 až 6 kg.SRST:
Sibiřská kočka má dlouhou srst na hrudníku, krátkou na ramenou, na zadních končetinách má "kalhotky". Standardní barva je tzv. "agut". Ale vídáme i jiná, vzácná, zbarvení: modré, prokvétající, černě kouřové, mramorové, bi-kolorové a červené.


HLAVA:
Hlava je kulatá a široká, dobře úměrná tělu. Má lehce vypouklé čelo, přechod z čela k nosu je malý. Vyznačuje se nízkými lícními kostmi, plný


mi, silnými tvářemi a čelistmi a širokou bradou. Uši jsou střední velikosti, u základu široké a mají štětečky. Dlouhé kníry a obočí a široký, stejný, jako má liška, límec, zdůrazňuje moc a dovršuje charakteristický vzhled tohoto sympatického domácího zvířete.


NOS:
Nos je rovný, střední délky.


OČI:
Oči jsou velké, široce posazené, barvy zelené nebo nažloutlého odstínu. Jsou však i další možné varianty, a to u zbarvení "van" a "bílé".


TĚLO:
Tělo je svalnaté, přízemní a zaoblené. Nohy má svalnaté, s chomáčky mezi

prsty.
OCAS:
Sibiřská kočka má široký, dlouhý, u kořene silný a dobře olemovaný ocas.


CHARAKTER:
Sibiřská kočka je nezávislá, samostatná a sebevědomá. Jsou z nich vynikající lovci. Doma to jsou však válející se bytostí, s nadáním odstranit ze svého majitele jakýkoliv stres. Kočka je dostatečně živá, přítulná, hravá, nevázaná a vytrvalá. Lehce se učí na toaletu. Jindy se však u ní projeví svéhlavost, neochota, a ne vždy na pozornost svého majitele odpovídat
láskou. Je dobře přizpůsobená pro život v podmínkách mírných a středních zeměpisných šířek. Dobře se snáší se psy jakéhokoliv plemene a nebojí se vody.


OSTATNÍ POPIS:
Sibiřská kočka je velké a významné zvíře, pro které je charakteristické, jak důležitě si vyšlapuje. Přírodní krása, zdraví a nenáročné udržování učinilo z této kočky oblíbeného miláčka.

Fotky: Sibiřská kočka (foto, obrázky)

NEDOSTATKY:
Rovný profil, odpovídající "perskému" typu. Dlouhá a úzká hlava nebo čumák. Ploché tváře. Malinké, kulaté, hluboce posazené oči. Uši "perského" typu. Krátké tělo. Slabá kostra a maličké tlapy bez chomáčků srsti. Dlouhý krk. Krátký, špatně olemovaný ocas. Srst, která je bez podsrstí.


PÉČE:
Srst sibiřské kočky nevyžaduje zvláštní péči, jelikož se nestáčí.


CHOVATELSKÉ ORGANIZACE, KTERÉ PLEMENO UZNÁVAJÍ:
FIFé,TICA.

Siberian Kitten
zdroj:-
                             http://www.celysvet.cz/sibirska-kocka.php

Český fousek

16. prosince 2010 v 16:07 pejsanci

Český fousek (Czech Pointer, Bohemian wire-haired Pointing griffon)

Český fousek je velice klidný, přítulný a poslušný, přitom však inteligentní, aktivní a houževnatý.


http://www.cmku.cz/grafika/ceska_plemena/fousek_4a.jpg


ANGLICKÝ NÁZEV:
Bohemian wire-haired Pointing griffon


PŮVOD:
Český fousek byl vyšlechtěn v polovině 19.století v Česku a již od počátku zde sklízel ohromnou popularitu. Český fousek v sobě nosí krev německých hrubosrstých a krátkosrstých ohařů, která mu byla doplněna s postupem času, jak se český fousek formoval. Standard byl přijatý na konci 19. století. Český fousek je oblíben nejen v Česku, ale také za hranicemi.

POPIS:
Český fousek je plemenem loveckých přátelských psů. Je to vysoký pes, s dobře vyvinutými svaly, s dlouhýma nohama i hrudníkem a silným krkem. Oči jsou tmavé, s chytrým a pozorným pohledem. Na čumáku jsou nevelká obočí, kníry a fousy na bradě. Uši jsou posazené nad linií očí. Ocas se dříve kupíroval.

http://www.cmku.cz/grafika/ceska_plemena/fousek_1a.jpg

VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 60 až 66 cm.
Fena má v kohoutku 58 až 62 cm.

VÁHA:
Pes má dle standardu FCI váhu minimálně 28 kg, maximálně 34 kg.
Fena má dle standardu FCI váhu minimálně 22 kg, maximálně 28 kg.

SRST:
Sr


st Českého fouska se zkládá ze tří druhů srsti. Podsrstí je hebké a husté, dlouhé asi 1,5 cm. Zamezuje pronikání vlhkosti na kůži a během léta se téměř úplně ztrácí. Krycí srst je dlouhá 3 až 4 cm, je na omak vhodně hrubá a drsná a dobře přiléhající. A pesíky, dlouhé 5 až 7 cm, obzvláště hrubé a štětinaté, vyrůstající na slabinách, plecích a hrudi. Český fousek má zvýrazněné kníry, bradku a obočí. Zbarvení je tmavě grošované, s hnědými skvrnami nebo bez nich, hnědé se známkami či tečkami na hrudi a dolní části končetin nebo hnědé bez jakýchkoliv známek.

CHARAKTER:
Český fousek si rád dopřává odpočinek v útulném rohu místnosti. Chová se přítulně, je velice klidný a poslušný, přitom však inteligentní, aktivní a houževnatý.

PÉČE:

Český fousek vyžaduje delší procházky a přiměřenou fyzickou námahu.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:


Český fousek se v průměru dožívá 12 až 13 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:


Lovecký pes.


VYUŽITÍ DNES:
Vystavování zvěře a společník.

zdroj:-
http://www.celysvet.cz/cesky-fousek.php

Diplom od Lucinky

16. prosince 2010 v 14:55
Děkuji... :-)

Diplom pro mě od Kajky

15. prosince 2010 v 21:37 Diplomy

je krásny

diplom pro Any a Lukiho za tipovačku 2

15. prosince 2010 v 16:54 Diplomy
snad se ti bude líbyt.... :-)

Diplom pro Kajku za Tipovačku 2

15. prosince 2010 v 16:10 Diplomy
snad seti bude líbyt

Diplom pro Irmu za Tipovačku 2

15. prosince 2010 v 16:01 Diplomy
snad se ti bude líbyt

2. Tipovačka - KONEC

14. prosince 2010 v 17:33 Tipovačky
Mám sourozence???

1. ano
2. ne


Vyhášení soutěže bude 21.12.2010.
Budou vyhlášeni první 3.

Český horský pes

14. prosince 2010 v 17:15 pejsanci

Povaha plemene

Český horký pes má příjemnou, přátelskou povahu. Přestože je to sebevědomý a živý pes, je lehce ovladatelný a dá se dobře vycvičit. Je snášenlivý nejen k lidem, ale i k ostatním psům a dalším domácím zvířatům. Je velmi odolný a pracovitý. Může žít i v extrémnějších klimatických podmínkách, kterým se dobře přizpůsobuje. Není agresivní.

Popis českého horského psa

Český horský pes zaujme svým příjemným "domáckým" vzezřením. Je velkého vzrůstu a pevné konstituce. V kohoutku měří 62 až 70 cm, fenka 58 až 66 cm, váha se pohybuje mezi 32 až 40 kg a 28 až 36 kg. Má úměrně velkou hlavu s širokou mozkovnou, s mírným čelním sklonem a ne příliš hlubokým čenichem.
Má černý nos a středně velké hnědé oči oválného tvaru, které mu dodávají mírný a příjemný výraz. Má silné pysky a velké zuby s pravidelným nůžkovým skusem, povolen je i klešťový. Uši jsou vysoko a ze široka posazené, jsou poměrně velké, trojúhelníkové tvaru a převislé. Krk má český horský pes středně dlouhý, silný a dobře osvalený, bez laloku.
Tvar těla je mírně obdélníkový, hrudník dlouhý, oválný a dosahuje k loktům. Břicho je mírně vtažené. Bohatě osrstěný ocas je nasazený v linii zad, v klidu směřuje dolů, při vzrušení jej nosí srpovitě nad hřbetem. Hřbet je rovný a pevný. Pohybuje se na rovných, dlouhých a silných končetinách s velkými oválnými tlapami.
Český horský pes má dlouhou srst, kolem 10 cm, která je na hlavě a na předních stranách končetin kratší. Je hustá, rovná a tvrdší. Na zimu zarůstá bohatou podsadou. Český horský pes musí být strakatý, přičemž podkladová barva je vždy bílá, skvrny mohou být žluté nebo černé. Hlava je zbarvená celá nebo může mít bílou lysinu. Skvrny na těle mohou být rozmístěny nepravidelně.

Klasifikaced FCI

Český horský pes je podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) zařazen do skupiny II. - Psi dogovití, sekce 2 - typ horský pes. Zkouška z výkonu není požadována. Využití českého horského psa je všestranné - jako sportovní a pracovní pes určený pro náročné podmínky v horských oblastech. Možnosti jeho uplatnění jsou široké - jako záchranářský pes, tažný, lavinový, pastevecký, hlídací a v neposlední řadě jako rodinný kamarád.

Základní péče o psa

Český horský pes nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Je pro něj důležitý hlavně pohyb a možnost vybít energii při práci. Je proto vhodnější chovat jej na venkově a dopřát mu velký výběh. Venku může žít v každém ročním období. Miluje dlouhé procházky v přírodě.

Historie plemene český horský pes

Český horský pes se začal šlechtit v 70. letech minulého století. Za základ nového plemene byli použiti slovenští čuvači a "alaskáni" - kříženci několika plemen přivezení z Kanady, kteří byli chováni pro maximální výkon ve spřežení. V průběhu šlechtění českého horského psa byla použita i další plemena.
Český horský pesFCI
Neuznaná plemena
Využití
Služební plemena
Velikost
Velká plemena
Původ plemene
Československo
Výška v kohoutku
56 - 70 cm
Hmotnost v dospělosti
26 - 40
Věk
11 - 12 let
Délka srsti
střední
Péče o srst
nepravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
velmi dobrý
Náročnost na výchovu
náročný
Náročnost na pohyb
náročný
Vhodné prostředí
předměstí, venkov
Využití psa
společník, hlídací
Časová náročnost
půl dne
Fotky: Český horský pes (foto, obrázky)
zdroj:-
http://cesky-horsky-pes.hafici.cz/

Diplom pro Irmu za Tipovačku

14. prosince 2010 v 16:54 Diplomy
Snad se ti bude líbyt... :-)

1. Tipovačka - KONEC

13. prosince 2010 v 21:58 Tipovačky
Jaký animovaný seriál je můj nejoblibenějši??

a) Futurama
b) Simpsonovi
c) South Park

Beru jednoho... :-)