Leden 2011

Další útok na útulek! V Ústí vypustili pejsky z kotců

6. ledna 2011 v 15:38 Zprávy

Další útok na útulek! V Ústí vypustili pejsky z kotců

Pes na sněhu
Neznámí vandalové vypustili v útulku v Ústí nad Labem na svobodu většinu psů.
Většinu psů umístěných v kotcích v Centru pro zvířata v nouzi v Ústí nad Labem na Severní Terase vypustili v noci na středu neznámí vandalové na svobodu. Vedoucí centra Jaroslava Ježková sdělila, že psům to vůbec nepomohlo. Naopak, jedna fenka to nepřežila.

"Byla to fenka pudla apricot, která se k nám dostala ve velmi zbědovaném stavu. Dali jsme ji dohromady a připravili k adopci. Když se dostala nečekaně na svobodu, vběhla pod auto a zahynula," posala vedoucí.

Ohroženi byli i další psi, protože vandalové vypustili i zvířata, která byla v karanténě nebo jsou nesnášenlivá k jiným psům. V noci navíc citelně mrzlo a místo ve vyhřívaných kotcích se psi pohybovali v mrazu venku.

"Většina se vrátila velmi podchlazená. Naštěstí na sídlišti nenapadli žádné chodce," uvedla Ježková.

Při útoku nevznikly větší hmotné škody, vedení centra připravuje změny v jeho zabezpečení, větší pozornost mu v noci budou věnovat i strážníci městské policie.

Podobný útok se odehrál v Olomouci. V nočních hodinách z pondělí na úterý neznámý pachatel poškodil drátěné pletivo a vnikl do objektu. Ukradl z něj jednoho z vlčáků.

PSALI JSME:

zdroj:-
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/dalsi-utok-na-utulek-v-usti-vypustili-pejsky-z-kotcu.html

Samice žirafy Diana porodila v pražské zoo mládě

6. ledna 2011 v 15:32 Zprávy

Samice žirafy Diana porodila v pražské zoo mládě

Žirafa - 9
V den svých sedmých narozenin porodila samice žirafy rothschildovy Diana, pokřtěná jako Guinevra, v pražské zoo mládě. Jedná se pravděpodobně o další samičku, informovala ve čtvrtek Mediafax mluvčí Zoo Praha Jana Ptačinská Jirátová.
"Samice zrovna dnes oslaví sedmé narozeniny. Na její porod jsme čekali od prosince, zřejmě si mládě nadělila jako dárek. Narodilo se po třinácté hodině. Porod byl trošku delší, ale bez komplikací," řekla Mediafaxu Ptačinská Jirátová.

Mládě se prý nyní pomalu staví na nohy, chovatelé čekají, až začne pít. Pohlaví právě narozené žirafy ještě není známé, pravděpodobně se však prý jedná o samičku.

Matka mláděte, Diana, je podle chovatelů jednou z nejkrásnějších samic žirafy rothshildovy v Česku. Pražská zoo vlastní i otce mladé žirafy, samce Johana. Tomu je 11 let, zoo ho dovezla z Francie, ale původně se narodil v Holandsku.

Loni se v pražské zoo narodila dvě žirafí mláďata, samečci Jakub a Joel. Nové mládě je 69. žirafou rothshildovou, která se v Praze narodila. "V českých zoo je vice žiraf než ve volné přírodě," uvedl již dříve pro agenturu Mediafax ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

V Česku lze narazit v zoo ještě na žirafy síťované - ty ale chovají pouze v zoo v Brně a ve Dvoře Králové.

Mládě, o jehož jméně prý chovatelé ještě nerozhodli, je první narozenou žirafou v letošním roce. "U nás v zoo se rodí nová mláďata takřka každý den. Mezi prvními novorozenci tohoto roku byly kozy kamerunské, ještěrky tangerské a želva egyptská," prozradila Mediafaxu mluvčí.

zdroj:-
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/samice-zirafy-diana-porodila-v-prazske-zoo-mlade.html

Barzoj - Ruský chrt

4. ledna 2011 v 21:27 pejsanci
Pôvod: Na území Ruska vyskytovali sa chrtovité psy už od 9. storočia. Barzoj, poľovný chrt ruskej aristokracie, používaný predovšetkým pri poľovačkách na vlky, ale aj na inú veľkú zver, sa ako plemeno stabilizoval postupne asi od 18. storočia. Jeho chov dosiahol najväčšiu obľubu v 19. storočí.
Popis: Veľký, impozantný, mimoriadne ušľachtilý chrt s polodlhou srstou. Hlava malá, dlhá, úzka, ňucháčová partia mocná, suchá, dlhšia ako lebečná dutina. Oči veľké, mandľového tvaru, tmavohnedé, blízko pri sebe. Uši malé, jemné, končité, nasadené vysoko a ďaleko, pri pokoji zložené dozadu, pri pozornosti vztýčené, často s koncami sklopenými dopredu. Krk dlhý, klenutý, bez laloka. Telo s klenutým chrbtom, pomerne dlhým hrudníkom, siahajúcim po lakte, málo klenutými rebrami a s tuho vtiahnutým bruchom. Nohy dlhé, rovné, so suchým svalstvom, s úzkymi labami. Chvost nízko nasadený, šabľovite nesený, čim dlhší, tým lepšie, s bohatou srsťou. Srsť dlhšia, hodvábna, zvlnená, najbohatšia na krku, na spodku hrudníka, na zadných stranách nôh a na chvoste. Farba biela, zlatá, sivá, žfto-sivá, červená, čierna, pruhovaná, vrátane kombinácií týchto farieb. Veľkosť: Kohútiková výška psov 70-80 cm, súk 65-77 cm pri hmotnosti 35-45 kg.

Charakteristika: Povaha zodpovedá hrdému aristokratickému zovňajšku. Správanie má dôstojné, trochu odťažité, pôsobí celkom vyrovnaným a sebavedomým dojmom. Pánovi je veľmi oddaný. Ako niekdajší lovec vlkov vie byť náležite ostrý.

Zvláštne nároky: Potrebuje veľa pohybu aj priestoru. Ťažko sa podrobuje výcviku.

Využitie: Dostihový chrt, náročný spoločník.
Barzoj -ruský chrt
Výskyt: Patrí medzi vzácne plemená. Ročné počty u nás odchovávaných šteniec sa pohybujú okolo niekoľkých desiatok.
Možná zámena: Veľkosťou, klenutým chrbtom a kučeravou srsťou sa zreteľne odlišuje od všetkých iných chrtov.

zdroj:-
http://www.i-dogs.estranky.cz/clanky/encyklopedia-psov/rusky-chrt-barzoj.html

zdroj videi:-
http://youtube.com/

4. ledna

4. ledna 2011 v 17:06 Blog


Včera navštívilo Váš blog 151 lidí, nejčtenější články byly:


Uživatelé komentovali tyto tvé články:


3. ledna

3. ledna 2011 v 15:11 Blog

Včera navštívilo Váš blog 140 lidí, nejčtenější články byly:


Uživatelé komentovali tyto tvé články:


Hodnocení blogu od morcenet

1. ledna 2011 v 20:03 Soutěže
Hodnocení pro blog:www.rafikahafik.blog.cz

1.Blog je o psech.To se mi líbí.
10/10

2.Dess je nádherný.Moc se mi líbí:)
10/10

3.Články Jsou perfektní!
10/10

4.Docela dobrá,ale zdá se mi,že je tam móc článků.
9/10

5.Menu je hezké,ale malinko bych ho poupravila.
5/10

Možnost dosažených bodů:50
Dosažených bodů:44
Známka ve škole:1 :)

Děkuji za ohodnocení... :-)