Vyšší a silnější

28. ledna 2011 v 16:53
V okamžiku, kdy ti všichni začnou říkat, jak jsi zase vyrostla, budou nejspíš na cestě i další změny.
Rychlý růst je jeden s prvních náznaků přicházející pubetry. S růstem tvé výšky přichází i nárust hmotnosti. Ne všechny dívky rostou tak rychle, některé rostou postupně i několik let.

Rychlý růst

Dívky rostou nejrychleji okolo 11 1/2roku, ale ty můžeš začít růst už dříve - nebo později. Většina dívek přestává růst okolo 15. roku. Začneš-li rychle růst dříve, znamená to, že pravděpodobně i dříve růst přestaneš. Pokud k tomu dojde později, s největší pravděpodobností doženeš kamarádky, které už rostou déle a pomaleji, nebo je dokonce i přerosteš.

O něco širší než obvykle

Tvé boky se budou ze všech části těla rozšiřovat asi nejvíce. Pánevní kost zmohutní a rozčíří se, aby se vytvořil dostatek prostoru pro růst budoucího dítěte.


Síla svalů

Dospělí mají dvakrá více svalů než děti; většina z nich se vyvíjí právě v pubertě. To je jeden z důvodů proč bys v tomto období měla zdravě jíst a pravidelně cvičit. Dívky mají obvykle menší sílu než chlapci. Není to jen proto, že dívky mají od přírody méně svalů, ale také proto, že chlapci mají mohutněji stavěná ramena, větší srdce a plíce.

Otázka hmotnosti

Mezi 9. a 18. rokem přibereš hodmě ma váze.Může to být až dvojnásobek. Tento nárust váhy způsobuje nejen tuk a svaly, ale také větší kosti a větší vnitřní orgány, například srdce nebo játra. Dívky přibírají více než chlapci, a to z toho důvodu, že v období těhotenství potřebuje ženské tělo více energie pro růst dítěte a jeho kojení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 animacedollz animacedollz | Web | 28. ledna 2011 v 17:30 | Reagovat

Ahoj ráda se spřátelím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama