Březen 2011

Liška přišla o mámu. Teď má svoje mladé

2. března 2011 v 13:26 Zprávy

Liška přišla o mámu. Teď má svoje mladé

Neobvyklý kousek se podařil Ladislavu Váňovi z Kletečné u Humpolce. Odchoval liščata.
Když Ladislavu Váňovi loni přinesli liščí mládě, kterému auto na dálnici prazilo mámu, vůbec nečekal, že by se mohl dočkat další liščí generace. Teď se to ale povedlo.

"Narodila se mi tu poprvé mláďata," říká. Podle zoologů jde o mimořádnou událost, lišky se totiž v zajetí rozmnožují velmi špatně. "Je to neobvyklé, občas se to podaří v zoologické zahradě, ale u soukromníka jsem o tom ještě neslyšel," potvrdil zoolog Aleš Toman.

Podle něj je složité dát vůbec dohormady pár, který by se snesl. "Lišky žijí samostatně a často se mezi sebou nesnáší," dodává zoolog. Váňovi se to ale podařilo. Známí mu přinesli lišáka, který zřejmě mladé lišce padl do oka. "Mají dvě mláďata," říká Váňa.

Liščatům je zatím jen pár dní, brzy z nich ale vyrostou nové šelmy. Už teď se mají čile k světu a rodiče se musí mít stále na pozoru, aby jim neutekla.

zdroj:-

Ladislav Váňa chce ochočit malé lišky

2. března 2011 v 13:20 Zprávy

Obklopen dvěma malými liščaty žije v těchto dnech chovatel Ladislav Váňa z Kletečné u Humpolce.
Zhruba před měsícem se mu povedl velký chovatelský úspěch - v zajetí odchoval dvě liščí mláďata. I podle odborníků jde o vzácnost. Lišky se prý v zajetí množí velmi špatně. "Jednak je samo o sobě velmi těžké složit pár, který by si vyhovoval a navíc lišky potřebují k úspěšnému odchovu podmínky. V amatérských chovech se to prakticky nedaří," řekl už tehdy zoolog Aleš Toman.

Liščata sbližuje se psy

Malým liščatům je teď sedm týdnů a čím dál víc si zvykají na lidskou společnost. "Chtěl bych je vychovat tak, aby mohla žít s člověkem, aby mohla chodit na vodítku jako psi," říká Váňa, který obě liščata ubytoval ve svém příbytku na statku, kde se stará i o další opuštěná zvířata. Malá liščata si bere dokonce i do postele.

"Lidi mi říkají, že se nedají ochočit, že vždycky zůstanou divoké, ale já se chci pokusit o opak," tvrdí. Liščata už si prý dobře rozumí se psy, mezi kterými volně pobíhají a dokonce se k nim tulí v pelíšku. "Taky je učím žrát z ruky a nebát se lidí. Myslím, že když okolo sebe budou cítit dost lásky, zvyknou si na člověka bez problémů," myslí si Váňa.

A tak zatímco divocí rodiče dál žijí ve výběhu, kam za nimi člověk téměř nesmí, malá liščata Myška a Darebák už se se svým novým pánem spokojeně mazlí a lezou po něm. "Jednou za mnou budou běhat jako pejsci," je přesvědčen Váňa. Zatím s ním malé chlupaté kuličky alespoň spí v posteli.

zdroj:-

Postřelila mě liška, stěžuje si myslivec

2. března 2011 v 13:17 Zprávy

Liška
Běloruského nimroda zvíře trefilo, když se je snažil dobít pažbou.
Jistý běloruský myslivec tvrdí, že ho při lovu v lesích v okolí města Ščučyn na západě země postřelila liška, kterou se snažil zabít. Na svých internetových stránkách o tomto kuriózním případu informuje Polský rozhlas.

Čtyřicetiletý muž vypověděl, že nejdříve on postřelil svojí puškou lišku, nicméně usmrtit se mu ji nepodařilo. Zvíře prý proto chtěl dobít pažbou zbraně, ale liška se bránila a tlapou zavadila o spoušť a vystřelila. Kulka zranila myslivce na boku.

Prokuratura nyní vyšetřuje, zda lovec mluví pravdu, nebo zda jde o mysliveckou latinu. Snaží se zjistit, zda místo lišky náhodou nestřílel nějaký jiný člověk.

zdroj:-

TRAGÉDIE! Myslivec i jeho pes zemřeli v posedu!

2. března 2011 v 13:16 Zprávy
Posed, myslivec, lov
Při vytápění posedu se na Bruntálsku udusil plynem myslivec. Zemřel i jeho lovecký pes.

Sedmačtyřicetiletý myslivec se v neděli zadusil zplodinami při vytápění posedu v Jindřichově na Bruntálsku. O případu informovala v pondělí bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.
"Muž z Opavska v kazatelně, která je celodřevěná a zateplená, při pozorování zvěře použil k vytápění propan-butanovou láhev s hořákem a pravděpodobně u něj došlo k zadušení zplodinami vzniklými nedokonalým hořením. V přítomnosti zemřelého byl nalezen i mrtvý pes," uvedla mluvčí s tím, že přivolaný lékař neshledal stopy násilí.
Příčinu úmrtí určí provedená pitva. "V souvislosti s tímto tragickým případem upozorňujeme na zvýšenou opatrnost při použití plynového vytápění v uzavřených prostorech a na pravidelné větrání, aby nedocházelo k životu ohrožujícím okolnostem, které mohou mít pak tragické následky," upozornila Tušková.
zdroj:-

Vzácnou fenu někdo zastřelil šípem!

2. března 2011 v 13:14 Zprávy
Policie stále neví, kdo před dvěma týdny zabil tříletou fenku v lese nedaleko Semanína na Orlickoústecku. Pitva ukázala, že pachatel psa nezastřelil, jak se původně myslelo, ale smrtelně ho zranil buď oštěpem, nebo šípem.
Pozadí úhynu tříleté fenky Divine, která ve své rase patřila mezi desítku nejlepších psů světa, má už jasnější obrysy. Výsledky pitvy totiž hovoří o hluboké ráně široké asi centimetr.
Lékaři vyloučili poranění divočákem, v těle nenašli stopy po munici a klasický nůž by zanechal větší ránu. Kuše je prý spolehlivý zabiják.
Pes se našel v tratolišti krve v lese kousek za vesnicí. Po té co psa pachatel zasáhl, uběhlo zvíře ještě tři sta metrů. Pak zemřelo. Aby střelec zamaskoval stopy, šíp vytáhl a pak tělo shodil ze stráně.
Majiteli psa navíc přicházejí e-maily i smsky, ve kterých mu lidé píšou, že se jim v Semaníně něco podobného už také stalo. Už dvacet tisíc korun dá majitel psa tomu, kdo ho přivede na stopu střelce.

zdroj:-

Chytrý pes si umí poradit

2. března 2011 v 13:11 Zprávy

Jak sežrat páníčkovi večeři a nedostat za to vynadáno...
Nemá cenu nic zdlouhavě popisovat, prostě se podívejte na toto video až do konce...

zdroj:-

TRAGÉDIE: Pes vlekl dívku (10) na vodítku. Přejelo ji auto!

2. března 2011 v 13:09 Zprávy
Vzteklý pes
Těžké zranění utrpěla při střetu s autem desetiletá dívka, kterou v Jablonci nad Nisou vtáhl do silnice pes na vodítku.
Nehoda se stala ve čtvrtek večer na okraji města. Děvče utrpělo poranění, se kterým se bude zřejmě léčit několik měsíců, sdělila jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Neobvyklá nehoda se stala několik minut před 20:00 v Pražské ulici. Řidič peugeotu mířil směrem do centra Jablonce od obce Maršovice, když mu pes znenadání zleva vběhl do cesty. "Bohužel za sebou vlekl desetiletou dívenku, která měla psa na vodítku," uvedla Knopová.

Děvče narazilo do boku vozu. Utrpělo zranění s předběžnou dobou léčení čtyři měsíce.

zdroj:-

SKANDÁL! Starosta nabídl Romům toulavé psy na maso!

2. března 2011 v 13:07 Zprávy
Starosta slovenské obce Družstevná při Hornáde nabídl Romům toulavé psy na maso. Chce tak vyřešit problém se zvířaty, na jejichž odchyt nemá obec peníze.
Andrej Sabol tvrdí, že místní Romové jedí psy. Po okolí se jich prý potuluje velké množství a poplatek za jejich odchycení ruinuje obecní kasu. Sabol tedy navrhl, aby zvířata dostali chudí obyvatelé na maso.

Pes na sněhu
Tento návrh pobouřil ochránce zvířat, kteří požadují zpřísnění legislativy pro ty, kteří psa nechají na ulici.
Aféra vypukla poté, co se ochranáři v emailu zeptali Sabola, jak ve své obci řeší problém se zatoulanými zvířaty. "Způsobují nám velké potíže. Obec to musí řešit v mezích zákona o ochraně zvířat," odpověděl na dotaz Sabol. Když však ochranáři chtěli vědět konkrétní řešení situace, odpověděl poněkud rozhořčeně. "V Asii i v Čechách jedí psy, proč by je tedy nemohli jíst také Romové z hladové obce, když jim to chutná," uvedl Sabol.
Podle Sabola zákon nezakazuje konzumaci psího masa. "Romové psy stejně jedí. Bylo to tak v minulosti. Obcházeli lidi a ptali se, zda si mohou starého psa vzít na maso. Pokud jim to chutná, tak proč ne, vždyť jíme i hady a škorpiony," sdělil starosta.
Podle Saboly stojí odchyt jednoho zvířete 500 eur (12 500 korun), což je pro obec příliš drahé. "Útulek rovněž není nejlevnější. Stále se tu potulují psy a lidé si na ně stěžují," hájil Sabol své rozhodnutí.

zdroj:-

Značky na blog tady

2. března 2011 v 13:04
Jak se dělají značky na blog a různé stránky (facebook), máte tady....

☺ alt1
☻ alt2
♥ alt3
♦ alt4
♣ alt5
♠ alt6
• alt7
◘ alt8
○ alt 9
◙ alt10
♂ alt11
♀ alt12
♪ alt13
♫ alt14
☼ alt15
► alt16
◄ alt17
↕ alt18
‼ alt19
¶ alt20
§ alt21
▬ alt22
↨ alt23
↑ alt24
↓ alt25
→ alt26
← alt27
∟ alt28
↔ alt29
▲ alt30
▼ alt31
" alt 34
# alt35
$ alt36
% alt37
& alt38

Zac Efron

1. března 2011 v 14:44 Hudba, zpěváci, písničky, herci, herečky........
Povolání: Herec, zpěvák, tanečník
Věk: 23
Datum narození: 18.10.1987
Místo narození: San Luis Obispo, Kalifornie, USA
Znamení: Váhy
Výška: 179 cm
Zac HSM 3 Candids - zac-efron photo
Americký herec Zac Efron se narodil v San Luis, Obispo v Californii, 18.října 1987. Rodiče jsou David Efron a Starla Baskett. Když mu bylo 11 let jeho rodiče si všimli jeho schopností ve zpěvu a tak Zac začal brát lekce zpěvu a poprvé si zahrál v muzikálu: Gypsy. Dostal role v hrách Peter Pan, The Music Man, Mame, Little Shop of Horrors.

Na střední škole si všimla jeho potenciálu učitelka dramatických umění a kontaktovala svého přítele filmového agenta, tak Zac začal hostovat v několika seriálových rolích a to ho pilotovalo do televize. V roce 2002 si Zac zahrál v Kriminálce Miami, kde ztvárnil postavu která byla obviněna z vraždy svého účetního. V letech 2004-2005 ztvárnil roli Camerona Bale v seriálu od WB Summerlad (mimochodem tady hrál i Jesse McCartney).
zac efron - high-school-musical photo
Za roli ve filmu Miracle Run (2004) dostal pochvalu kritiků. Dalším filmem byl DerbyStallion (2005), který měl problém najít distributora a přišel do kin až v prosinci 2006. V roce 2006 hrál také v mega hitu High School Musical (HSM), který vidělo přes 38 milionů diváků v USA. Hodně lidí bylo zmateno jeho zpěvem v HSM. Zac Efron nemohl uzpívat vyšší tony a tak některé songy byli smíšené s hlasem zpěváka Audrew Seeley. Ve druhém pokračování zpívá už "pouze" on sám.Objevil se také v roli Linka Larkina ve velkorozpočtovém muzikálu Hairspray. Zahrál si také v seriálech Námořní vyšetřovací služda a Pohotovost. Jeho přítelkyní byla Vanessa Hudgens, známá rovněž z Muzikálu ze střední.

Zac%20Efron%20%27%2017%20Again%27%20Pictures.jpg
zdroj:-

Ashley Tisdale

1. března 2011 v 14:28 Hudba, zpěváci, písničky, herci, herečky........
Povolání: Herečka, zpěvačka, producentka
Věk: 25
Datum narození: 2.07.1985
Místo narození: West Deal, New Jersey, USA
Znamení: Rak
Výška: 160 cm

Ashley Tisdale in High School Musical
Ashley Tisdale, celým jménem Ashley Michelle Tisdale se narodila 2.7.1985 ve West Deal, New Jersey. Je to úspěšná modelka, herečka a zpěvačka, která se narodila ve znamení raka. Žije ve Spojených státech amerických.

Ashley Tisdale se poprvé objevila na televizní obrazovce v několika epizodách různých seriálů např.: Smart Guy, 7th Heaven, Grounded for Life, Boston Public, Strong Medicine, Charmed a Beverly Hills, 90210. Zazářila v seriálu The suite life of Zack and Cody jako chůva Maddie Fitzpatrick hlavních postav.Měla také malou roli ve filmu Donnie Darko v roce 2001. Poté se Ashley Tisdale stala známou. Nejvíc ji proslavila role namyšlené a rozmazlené barbie Sharpay Evans v televizním filmu High School Musical ,High School Musical 2,High school musical 3 - Senior Year.Ale nezůstává jen u HSM. Kromě dabování pro Disney má i jiné filmové projekty jako They came from upstairs nebo Picture this!

Kromě herectví se věnuje také hudbě. Už ve dvanácti letech zpívala pro prezidenta USA Billa Clintona. Své první sólové album Headstrong vydala 6.2.2007. Její neznámější písničky jsou Not like that, He said she said a Suddenly. Její nové album se jmenuje Guitly Pleasure můžeme na něm najít písně Overrated,It´s alright ,It´s ok,acting out, Delete you a mnoho dalších. Ashley má nového přítele který se jmenuje Scot a je to hudební producent, možná že se stane Ashleynim producentem, kdo ví.


High School Musical 3 - Ashley Tisdale - high-school-musical photo


Rodiče: Lisa Tisdale a Mike Tisdale
Sourozenci: starší sestra Jeniffer Tisdale.
Nejlepší Přátele:Vanessa Hudgens, Miley Cyrus, Zac Efron a mnoho dalších.

High School Musical 3 - Sharpay Evans (Ashley Tisdale) by DBLJDesign.
zdroj:-
http://zivotopis.osobnosti.cz/ashley-tisdale-i.php

Vanessa Hudgens

1. března 2011 v 14:11 Hudba, zpěváci, písničky, herci, herečky........
ovolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 22
Datum narození: 14.12. 1988
Místo narození: Salinas, Kalifornie, USA
Znamení: Střelec
Výška: 164 cm

Vanessa Anne Hudgens se narodila 14. prosince 1988 v Salinas, v Kalifornii. Je filipinsko-portorikánsko-irsko-americko-indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era. Její kariéra začala v muzikálních divadlech když jí bylo 8. Hrávala role jako např.: Evita, Carousel, The Wizard of Oz, The King a I, The Music Man, Cinderella, a Damn Yankess. Vanessa milovala divadlo a její kamarádka se postarala o zlom v její kariéře. Jednoho dne se kamarádka z divadla nemohla dostavit na natáčení reklamy atak šla Vanessa místo ní. Byl to start do světa reklam.
V roce 2003 debutovala ve filmu Třinácka. V létě 2004 přišel další film - Thunderbirds.

Poté začínala hostovat v nejrůznějších show, např.: Quintuplets a The Brothers Garcia, a dostávala další role zejména u spol. Disney např.: Corrie on The Suite Life of Zack & Cody on Disney. V r. 2006 zužitkovala svůj talent (hraní, zpívání a tancování) v muzikálu High School Musical. Ve světě se stal velmi oblíbeným. Díky High School Musical dostala nabídku na nahráváni svého prvního CD se společností Hollywood Records! její CD obsahuje pop, rock, electroniku a R&B. CD se jmenuje "V" a bylo vydáno 26.září, 2006. První písní z tohoto CD je "Come Back to Me". Druhým videoklipem je Say Ok. Vanessiny písničky Let Go a Let's Dance byly obě použité do reklamy pro ABC, Let Go se ještě objevilo v reklamě do seriálu Desperate Housewives a Let's Dance v show Dancing With The Stars.
Vanessa Hudgens or Ashley Tisdale

Vanessa konečně potvrdila pro časopis Teen, že chodí s kolegou z High School Musical Zacem Efronem.

V roce 2008 natočila film Rock On, High school musical 3 a v červnu vydala své 2 CD Identified.
Má propůjčit hlas Popelce, v nové verzi, která vyjde bohužel pouze v USA. V roce 2010 vyjde její film Sucker Punch.

Má matku Ginu, otce Grega a mladší sestru Stellu.

Vanessa Hudgens Bikini Shoot in CARAS
zdroj:-

Koníci

1. března 2011 v 13:32 Obrázky


obrazek

zdroj:-
www.google.com

Kočky

1. března 2011 v 13:04 Obrázky
kocicky

Tapeta: Kočičky 15


http://tapety-na-plochu.luksoft.cz/nahled-velky/kocicka.jpghttp://tapety-na-plochu.luksoft.cz/nahled-velky/kocicka_na_piane.jpg
Kočičky v kalhotách - náhled
Kotě pod kobercem - náhled
Kotě - náhled
Kotě - náhled
http://tapety-na-plochu.webz.cz/2/6.jpg
zdroj:-
www.google.com

Psi

1. března 2011 v 12:25 Obrázky
image
Obrázky - Pejsci : 1
Obrázky - Pejsci : 1
Obrázky - Pejsci : 4
Obrázky - Pejsci : 5
Obrázky - Pejsci : 6
Obrázky - Pejsci : 7
Obrázky - Pejsci : 5
Obrázky - Pejsci : 7
Obrázky - Pejsci : 4
Obrázky - Pejsci : 2
576613
Laska_2

Zdroj:-
www.googlw.com

Návštěvnost dne 28.2.2011

1. března 2011 v 12:06 Blog

Vítej, rafikahafik!

Včera navštívilo Váš blog 238 lidí, nejčtenější články byly:

Uživatelé komentovali tyto tvé články: