Květen 2011

Hodnoceni pro mě od Miss Lucy

31. května 2011 v 19:55 | Nelinka
Pre: nelinka

1. Design, okraje: Veľmi pekné, roztomilé =) 5/5

2. Menu: Pekné, len sa mi nepáči, že tam máš toľko ikôn. Stačia dve tri nie? A tiež sa mi nepáči, že tammáš popisok Affs a žiadne affs tam nemáš =O Ináč fajné =) 3.5/5

3. Aktivita: Nič moc =/ 2/5

4. Rozcestníky: Nenašla som žiadne rozcestníky... 0/0←dobré body naviac

5. Články: Skvelé =) 5/5

Celkom: 15.5/20

Už se těším

30. května 2011 v 23:13 | Nelinka |  Téma Týdne
Už se těším jak napíšu nové téma týdne.
Protože téma týdne jsou pohádky, ale nenapíšu to dneska, ani zítra, možná to napíšu až ve čtvrtek, nebo možná v pátek, ale hlavně to musím napsat.
Se moc těším jak napíšu Téma Týdne Pohádky.

Ale nebudu jenom psát téma týdne, ale napíšu vám i zítřek, ale to jenom možna, protože si to můžu nechat i pro sebe.
Dokonce skusím tady dát i článek o našem koťátku a také o mojich malích morčátkách.


Tak to je pro dnešek všechno.

Tak se mějte ahoj......

Ahoj

Jmenovka od Daysi

29. května 2011 v 21:07 | Nelinka |  Diplomy

Výcvik štěněte

29. května 2011 v 13:09 | Nelinka |  pejsanci
Pořídili jste si štěňátko a chcete jej naučit základní povely? Výcvik štěněte není složitý, ale také není příliš snadný, protože správný výcvik vyžaduje obrovskou dávku trpělivosti a dostatek času se štěněti věnovat.

Štěňata - výcvik štěněte
Pořídili jste si štěňátko a chcete jej naučit základní povely? Výcvik štěněte není složitý, ale také není příliš snadný, protože správný výcvik vyžaduje obrovskou dávku trpělivosti a dostatek času se štěněti věnovat. Zejména u bojových plemen je výcvik víc než zapotřebí - začněte včas!
Venčení štěněte
Začneme hned první den, štěně dáme ven na zahradu (vybereme místo, které se dá snadno vyčistit a dezinfikovat) nebo na noviny po každém krmení či pití, nebo po probuzení, kdy je nejpravděpodobnější, že se bude chtít vyprázdnit. Vždy, když se pes vyvenčí na správném místě, ho musíme pochválit. Pokud štěně vykoná potřebu v domě, nikdy jej nekáráme, pokud jej nepřistihneme bezprostředně po prohřešku, protože později jednoduše nebude schopno pochopit, čeho se dopustilo. Pokud jsme se štěnětem právě v okamžiku, kdy se hodlá vymočit, řekneme rozhodné "nesmíš" a vyvedeme jej na zahradu nebo posadíme na noviny.
Psí povel - Nesmíš!
První povel, který bychom psa měli naučit, je přísné "nesmíš!". Tento povel musíme začít užívat od samého začátku a uplatňovat ho vždy, když se pes chová neposlušně. Pokud se pes chová dobře, odměníme ho pochvalou, vyslovenou přátelským tónem. Psi jsou extrémně citliví na tón hlasu, který jejich pán během výcviku užívá, a povzbuzení je tedy velmi důležité.

Psí povel - Sedni! Lehni!
Tyto povely bychom měli se vší vážností začít štěně učit, když je asi tři měsíce staré, ale není důvod, proč bychom ho na povel k sednutí neměli zvykat od samého začátku, např. když mu podáváme misku se žrádlem. Jemný tlak v oblasti pánve přinutí štěně k sedu, jemné protažení předních nohou, když štěně sedí, mu ukazuje, jak si na požádání lehnout. Současně s tím vyslovíme jasný povel. Pochvala a odměna jsou při tomto výcviku vždy na místě, ale nikdy štěněti neodpíráme potravu, pokud si okamžitě neosvojí tento povel, protože to by mu mohlo způsobit zmatek v hlavě.
Psí povel - Ke mně!
Uposlechnout tohoto povelu se musí naučit každý pes, který bude chodit venku bez vodítka. Může trvat delší dobu, než si osvojí rychlou a jistou reakci (měli bychom ho při tom rovněž zavolat jménem) částečně proto, že štěně bude od nás možná příliš daleko a také zpočátku nebude schopno rozlišit povel od hry. Začněme tím, že malé štěně budeme volat příslušným povelem a jménem pravidelně při každé příležitosti, aby rozpoznalo zvuk svého jména. Přirozená zvědavost štěněte vám pomůže zajistit si jeho pozornost a brzy si na povel bude chodit pro potravu. Pro jasnější výcvik štěně připneme na svinovací vodítko. Zavoláme ho k sobě jako obvykle a neprodleně ho odměníme. Pokud štěně okamžitě neuposlechne, jemně ho táhneme k sobě a opakujeme: "Ke mně. .....!". Nakonec všechno ještě jednou zopakujeme.

Psí povel - Dej!

Toto je další důležitý povel, který musíme cvičit od počátku. Když štěně nese v tlamě nějaký předmět, jemně mu ho vyjmeme způsobem, že uchopíme horní část tlamy u špičáků a spodní část tlamy tak, že předmět vypadne na zem, zatímco opakujeme povel "dej!". Okamžitě štěně odměníme. Opakováním tohoto cviku štěně brzy pochopí, co se po něm žádá.

Psí povel - Zůstaň!

K tomuto cviku budeme potřebovat svinovací vodítko. Přikážeme štěněti, aby si sedlo, a zopakujeme povel "zůstaň!". Pak od něj začneme postupně couvat a uvolňovat vodítko. Pokud štěně vyskočí za námi, opět mu přikážeme, aby si sedlo, a proces zopakujeme. Jakmile se dostaneme na konec vodítka, zavoláme štěně k sobě a odměníme. Jakmile pochopí, co od něho chceme, můžeme začít s výcvikem bez vodítka, a pokaždé, než k sobě štěně zavoláme, poodejdeme vždycky o kus dál.

Cvičení chůze u nohy

S tímto tréninkem můžeme začít, když jsou štěněti tři až čtyři měsíce. Účelem je, aby se naučilo chodit u naší levé nohy na vodítku nebo bez vodítka. Možná zjistíme, že se k tomuto tréninku hodí lépe řetízkový (stahovací) než běžný obojek, ale vždy se musíme ujistit, že je správně nasazen. Pomalou chůzí se procházíme se štěnětem na vodítku vedle sebe. Jestliže zůstává pozadu nebo táhne dopředu, regulujeme jeho chování tak, že zatáhneme vodítkem spolu s příkazem "k noze!". Toto cvičení omezíme na patnáct minut, a vždy necháme štěně si také hrát a skotačit bez vodítka, aby se nezačalo nudit, a vždy, když se chová správně, ho patřičně odměníme.

Pokročilý výcvik

Jakmile si štěně osvojí základní výcvik, můžeme postoupit k výcviku složitějšímu. Důvodem pro další výcvik je rozšíření prvků, které už zná, a aby se z něho stal vnímavý, dobře vycvičený jedinec. V této fázi bývá někdy užitečné vstoupit do kynologického klubu, který se takovýmto výcvikem zabývá.

Psí povel - Aport!

Sedícímu psovi u nohy je přikázáno, aby zůstal, poté cvičitel hodí do dálky předmět (často se užívá dřevěná nebo plastiková činka). Pes čeká na povel "přines!" (nebo "aport!"), načež pes běží, předmět vyhledá a rychle se vrátí ke cvičiteli, jako při přivolání. Pes by neměl předmět kousat nebo ho upustit, ale má si ho od cvičitele nechat v klidu odebrat z tlamy.

Odvolání, přivolání psa

K tomuto cviku se nám opět bude hodit svinovací vodítko. Psovi u nohy zavelíme, aby si sedl nebo lehl a pak přikážeme "zůstaň!". Cvičitel odkráčí z místa, otočí se čelem ke psu. Na příkaz "ke mně!" by měl pes bystře reagovat, přiběhnout a sednout si v blízkosti cvičitele čelem k němu. Cvičitel by ho poté měl posadit ke své levé noze.

Odnaučení skákání psů na lidi

Zejména mladí psi rádi skáčou na lidi (pokud se jim to dovolí) a mohou nás při tom poškrábat, větší pes může dokonce povalit dítě a velmi je polekat. Abychom psa tomuto nežádoucímu chování odnaučili, okamžitě mu dáme přední tlapy dolů na zem a přikážeme mu, aby si sedl, nebo mu v případě nutnosti zatlačíme na bedra.

Zdroj:-

Blog

27. května 2011 v 20:10 | Nelinka |  Blog
Blog můžete nalést i na Facebooku.

rafikahafik.blog.cz/

Bestie svázala, postřelila a zaživa zakopala psa

27. května 2011 v 19:56 | Nelinka |  Zprávy

Nechutný případ se stal na Maltě. Na kauzu zareagovala i vláda, která zpřísnila sankce za týrání zvířat.
Příběh fenky křížence, kterou nazvali Star, je neuvěřitelný. Lidé ji objevili zakopanou až po čenich v zemi na ostrově Malta. Jejich úžas se ještě vystupňoval, když pejska vykopali. Star měla totiž svázané všechny tlapky a v těle dvacet broků, uvedl deník Daily Mail.
Nikdo zezačátku nevěřil, že pejsek může vůbec přežít. Během komplikované operace jí veterináři broky z těla vybrali a umístili ji do místního útulku pro psy, kde žije doteď.
Případ rozvířil vody dokonce ve vládě. Díky Star se na maltě rozhodli zvýšit pokuty za týrání psů. Když najdou člověka, který jí tento hrůzný čin udělal, čeká ho pokuta až 50 000 eur a rok vězení.
zdroj:-

Nová soutěž SONB(blog)

27. května 2011 v 18:09 | Nelinka |  Soutěže
Tak jsem se rozhodla udělat novou soutěž.
Soutěž SONB(blog)
Ten kdo chce soutěžit, tak musí do komentářů napsat:

*blog
*přezdívku(jméno)
*s čím/kým je tvůj blog
*s kým/čím chceš diplom, klikačku a avatar

Ale abych nezapoměla, tak se hraje:
1.místo: Diplom, avatar, jmenovku, klikačku a reklama na 1.měsíc u mě na blogu
2.místo: Diplom, Jmenovku, klikačku, reklamu na 2.týdny
3.místo: Diplom, jmenovka reklama na 1.týden
všechny ostatní co se zůčastní: diplom a jmenovka

Tak se přihlašujte.

Základní potřeby - pes

27. května 2011 v 14:32 | Nelinka |  pejsanci

Pro velkého pejska

Pelíšek cca 200 - 1000Kč

Misla na vodu cca 50 - 100Kč

Miska na granule cca 50 - 100Kč

Obojek:
Kožený cca 100 - 200Kč
Obyčejný cca 100Kč
řečízkový cca 200 - 250Kč

Vodítko:
kožené cca 100 - 200Kč
Svinovací cca 100 - 1000Kč
řetízkoví cca 200 - 250Kč
obyčejný cca 50 - 100Kč

Pamlsky:
Prasečí ucho cca 15 - 20Kč
Kuřecí pařátky cca 15Kč
Kosti cca 30 - 50Kč
Zubní pamlsky cca 5 - 10Kč

Přepravka cca 1000 - 5000Kč

Pro malého Pejska

Pelíšek cca 100Kč

Přenosná taška cca 200 - 300Kč

Miska na vodu cca 50 - 100Kč

Miska na granulky cca 50 - 100Kč

Obojky:
kožený cca 50 - 100Kč
obyčejný cca 50 - 100Kč

Vodítko:
svinovací cca 100 - 1000Kč
obyčejné cca 50 - 100Kč
kožený cca 100Kč

Pamlsky:
drobné pamlsky po 1KS cca 3 - 5 Kč
Drobné pamlsky v sáčku cca 50Kč
Zubní pamlsky cca 5 - 10Kč

Přepravka cca 500 - 1000Kč

Pro Malé i Velké pejsky

Tampóny na ošetřování očí a uší cca 100Kč
Kleštičky na drápy cca 200 - 1000Kč
Měkký kartáč ze štětin cca 100 - 200Kč
Gumový kartáč cca 100Kč
Plastový hřeben cca 20 - 50Kč
Kartáčovací rukavice cca 100Kč
Drátěný kartáč cca 50Kč
Semišové hladidlo cca 50 - 100Kč

Hračky pro pejsky

Míček cca 20 - 50Kč
Uzel malý cca 50Kč
Uzel střední cca 100Kč
Uzel velký cca 150 - 200Kč
Uzel s Míčkem cca 200Kč
Míčky na pamlsky cca 50 - 200Kč
dřevěné kosti cca 100Kč
létající disky cca 50 - 100Kč

Jmenovky pro mě od Aranel

24. května 2011 v 20:05 | Nelinka |  Diplomy

Děkuji jsou krásne.

Konec školy

23. května 2011 v 21:49 | Nelinka |  Básně (atd... Moje)
Sklapla školní vrátka,
už nejsme neviňátka.
Už jsme skoro dospělí
jež dětské rány nebolí.
Všechny tyhle malé rány
však vystřídají vnitřní šrámy.
I když řekneš navždy ,,ano"
nevíš, máš-li už vyhráno.
Už nejsme malé děti,
ten život rychle letí.
Milý má tě navždy rád,
z dědství zůstal kamarád.
Už nejsme malé děti,
však není to proklrtí.
A na tenhleten krásný čas
zavzpomíná každý z nás.
I když ti bude padesát,
tak mládí už nebudeš znát.
Tak i kdyby ti bylo víc,
pro rodiče jsi dítě, jehož znají rub i líc.

Téma týdne - Budoucnost

23. května 2011 v 21:40 | Nelinka |  Téma Týdne
Budoucnost

Řeknu si budoucnost a tím je to co si mislím že se stane někdy a ještě se to nestalo.
Jako já že si řeknu svoje přáni co bych dělala, a to jako že já mam svůj sen takoví že bych chtěla mnít svojeho pejska, kterého bych jsem si chtěla sama vycvičiz, ale já nemůžu, a to proto že doma máme už jednoho, ale toho dostala mamka v té době kdy mi bylo 6.let a to jsem neměla žádne skušenosti se psi a to teď mám.
Ale budoucnost je velká, řeknu si že bych chtěla dělat mezi zviřátky, ale mohu dělat i něco jiného, jako např.: zahradníka, kuchaře atd...
Ale o své budoucnosti si musím sama přemíšlět, sama si říct co budu chtít dělat, ajké vci budu chtít mnít atd....
Je to prostě moje budoucnost, do kterého by mi nikdo neměl zasahovat.

Nechci být

23. května 2011 v 21:31 | Nelinka |  Básně (atd... Moje)
Nechci být loutka na šňůrce,
nechci být odhozená hračka v komůrce,
nechci být všední den,
nechci být ošklivý sen,
nechci být malá naivka,
nechci být neštěstí kolíbka,
nechci být bolavé srdéčko,
nechci být uplakané očičko,
nechci být vědro lítostí,
nechci být bolavou něžností,
nechci být špatnou vzpomínkou,
nechci být tou nevinou,
nechci být ten, co má rád víc,
nechci být tím, co vždycky musí pravdu říci,
nechci být jen tvou touhou,
nechci být v sázce tou největší prohrou.

Nechci být vším čím jsem.

Obejmutí sem/tam

22. května 2011 v 9:08 | Nelinka |  Cvičení psů
Jedná se opět o velmi atraktivní prvek, ale bohužel vhodný pouze pro některá plemena.
S takovou čivavou nebo dogou je to prostě nereálné:-)
Cílem je, že vás pejsek umí na povel obejmout. V praxi cvik vypadá tak, že pes položí na povel svoje packy na vaše ramena. Povel může být obejmi a pojď. V žáedném případě pejska násilím nedržte nebo nepřidržujte za chlupy. Můžete psa symbolicky obejmout nebo spojit dlaně a vytvořit kolem něj kruh. Nebo dát ruce za záda, což vypadá zvlášť atraktivně.
Zpočátku pejska naučte, aby v této pozici setrval několik sekund a ihned ho pochvalte. Teprve potom, co vás bude spolehlivě na povel objímat, můžete zkusit zacouvat nebo jít vpřed. Pokud objímání přeručí, vytrvejte, dejte znovu povel a zkuste cvik znovu. Časem pes pochopí, že vy se hýbáte dozadu nebo dopředu a on vás celou dobu objímá a zároveň musí zapojit zadní nohy.
Buďte trpěliví, pejskům může cvíli trvat, než pochopí, co po nich chcete.

Vyhodnocení soutěže

21. května 2011 v 17:54 | Nelinka |  Diplomy

1. Vítěz

Glitter Photos
Photo Flipbook Slideshow Maker

2. Vítěz

Glitter Photos

3. Vítěz


Glitter Photos


Všm moc gratuluji.

Morčata - test

21. května 2011 v 16:49 | Nelinka |  morčatka
Ahoj,
Máš morče?¨
tak si udělej Test, ať víš že k tobě patří morče.

PS: já měla 100%
Pak mi kdyžtak napište.

Photoshops - koně 19

21. května 2011 v 16:38 konícizdroj:-

Photoshops - koně 18

21. května 2011 v 16:36 koníci
zdroj:-

Photoshops - koně 17

21. května 2011 v 16:34 koníci


zdroj:-

Photoshops - koně 16

21. května 2011 v 16:29 koníci

zdroj:-

Photoshops - koně 15

21. května 2011 v 16:25 konícizdroj:-